O firmie HELUZ

Jesteśmy rodziną

Nie jesteśmy zwykłą firmą, jesteśmy czymś znacznie więcej, jesteśmy rodziną. Produkcją cegieł zajmujemy się już od 1876 roku. Wtedy to właśnie Jan Řehoř zbudował w miejscowości Dolní Bukovsko pierwszy piec żarowy i z wydobytej gliny wypalił pierwsze cegły. W ten sposób rozpoczął długą historię, na którą możemy każdego dnia spoglądać z dumą.

Dzięki naszym produktom tysiące osób otrzymały nowy dom, z którego dzięki jego trwałości i przyjaznej atmosferze mogły długo korzystać. Starannie opracowane cegły są tak bardzo wytrzymałe, że pomimo swoich kilkudziesięciu lat na karku do dziś służą przy rekonstrukcji różnych obiektów.

Rodzinną tradycję przerwały władze komunistyczne, które w 1950 roku znacjonalizowali cegielnię. Ponad czterdzieści lat później, potomkowie jej założycieli odzyskali ją i kierownictwo nad nią powierzyli swojemu zięciowi, Vladimírowi Heluzowi. Po 1989 roku nasza firma przeżyła burzliwy rozwój, z czasem pojawiły się nowe zakłady w Hevlínie i Libochovicach.

Utrzymanie się w czołówce firm o międzynarodowej renomie oznacza nie tylko kupowanie najnowocześniejszego wyposażenia i poszerzanie produkcji. Niezbędny jest również zgrany zespół, który żyje swoją pracą. Po prostu rodzina.

Żyjemy cegłami

Glina ceglarska to piękny naturalny materiał o wyjątkowych właściwościach. Dobrze wypalona jest twarda jak kamień, a zarazem przepuszcza powietrze, a przy tym odznacza się specjalnymi cechami. Latem chłodzi, a zimą grzeje, zapewniając przyjemne i zdrowe warunki do mieszkania. Nie dziwi zatem, że na rynku nieruchomości ludzie za mieszkanie w domu z cegły zazwyczaj płacą więcej. Podczas budowy, w której wykorzystuje się produkty HELUZ, nie widać wyraźnej różnicy w cenie końcowej w porównaniu z innymi materiałami, a sama praca posuwa się szybko naprzód.

Czeska firma

Obecnie zaliczamy się do trzech największych producentów systemów murowania na naszym rynku. To nam potwierdza, że stawianie na jakość i innowacje się opłaca. Jako jedyni z tej trójki jesteśmy przy tym czeską firmą - dumną ze zdolności swoich rodaków. To właśnie dlatego wspieramy czeski sport wyczynowy. Od dłuższego czasu współpracujemy z oszczepniczką Bárą Špotákovą. W jednej rzeczy doskonale się rozumiemy. W sposób przemyślany, usilnie pracujemy nad tym, by być najlepsi. Chcemy być w czołówce wszystkich dyscyplin.

HELUZ jest pierwszy!

2012

Jako pierwsi w Republice Czeskiej postawiliśmy w oparciu o system murowania ścian jednowarstwowych z cegieł wzorcowy pasywny dom jednorodzinny. Żadnej dodatkowej izolacji - sama cegła.

2013

Jako pierwszy producent wypalanych elementów murowych w Republice Czeskiej uzyskaliśmy deklarację środowiskową produktu (EPD) na podstawie weryfikacji całej produkcji cegieł przy uwzględnieniem jej wpływu na środowisko naturalne. Produktów z tym niezbędnym do certyfikacji środowiskowej budynków dokumentem jest na razie mało.

2015

We wrześniu 2015 r. firma uzyskała certyfikat EPD na wszystkie produkty z cegły we wszystkich zakładach produkcyjnych.

2017

Wprowadza na rynek pierwszy kompaktowy szlifowany bloczek ceramiczny AKU o izolacyjności akustycznej w powietrzu Rw=57 dB pod nazwą HELUZ AKU KOMPAKT 21 szlifowany. Ta innowacja charakteryzująca się sandwiczowym układem bloczek ceramiczny-wełna mineralna- bloczek ceramiczny wyraźnie poprawia parametry tłumienia akustycznego, a jednocześnie dzięki mniejszej szerokości pozwala na zwiększenie powierzchni użytkowej domu przy tej samej powierzchni zabudowy.

Ta strona używa plików cookie, wykorzystywanych do świadczenia usług i analizy wizyt. Używając tej strony, akceptujesz powyższe. Akceptuję Inne informacje